Relacja z Bochni - podsumowanie akcji "Bezpiecznie na Rowerze"

Około 50 tysięcy dzieci i młodzieży z czterech województw uczestniczyło  w pierwszej edycji akcji "Bezpiecznie na rowerze -
..na dobry start".
Bezpiecznie na Rowerze14 czerwca 2004 roku w bocheńskiej Kopalni Soli podsumowano program, którego autorami są:
Zbigniew Kogut - pedagog Szkoły Podstawowej w Łapanowie, organizator eliminacji Wojewódzkich Turniejów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, oraz Jerzy Skobelski z Wydawnictwa Rondo.

Do bocheńskiej kopalni przyjechało blisko 250 młodych ludzi. Każdy z nich bogatszy o wiedzę zdobytą podczas realizacji programu.

- Dzięki temu dowiedzieliśmy się w co powinien być wyposażony rower. Okazało się że wielu naszych kolegów musiało doposażyć swoje "maszyny" - mówi Kuba, który przyjechał aż z Lubelszczyzny.
Akcja oprócz nadrzędnego motywu, jakim było rozpropagowanie idei dobrze wyposażonego roweru, miała na celu także podniesienie bezpieczeństwa wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Pomysłodawcy tego przedsięwzięcia zapewniają, że w przyszłym roku akcja obejmie całą Polskę. Spotkanie było połączone z analizą ankiety przeprowadzonej wśród Bezpiecznie na Rowerzeuczestników programu.

Wynika z niej, że zdecydowana większość młodych ludzi wcale nie czuje się bezpiecznie na drodze, mają także zastrzeżenia do pojazdów, którymi się poruszają. - To właśnie dowodzi że akcja jest jak najbardziej potrzebna - zapewniają jej pomysłodawcy.

ARKUS - firma z regionu wspomaga akcję

Wiodące na krajowym rynku produkcji rowerów przedsiębiorstwo z Podgrodzia, wsparło ubiegłoroczną edycję akcji "Bezpiecznie na rowerze - ...na dobry start" darowizną w postaci 35 jednośladów i 250 emblematów odblaskowych.

Bezpiecznie na Rowerze  Sprzęt ma być nagrodą dla uczniów tych szkół, którzy zdecydują się wziąć udział w programie edukacyjnym. Pomysłem objętych były cztery województwa (Małopolska, Podkarpacie, Lubelski i Mazowsze), ale pomysłodawcy - Zbigniew Kogut i Jerzy Skobelski - zamierzają rozpropagować ideę bezpieczeństwa rowerzystów na drogach całego kraju.

Pierwszy etap edukacji to lektura książeczki "Bezpiecznie na rowerze", drugi - "Paszport Roweru" ma być swoistym dowodem rejestracyjnym jednośladu, potwierdzającym jego Bezpiecznie na Rowerzestan techniczny i ułatwiającym odnalezienie sprzętu w razie kradzieży.

- Jesteśmy dumni, że "Arkus" może wspomóc tak ważną inicjatywę - mówi Agnieszka Grdeń-Szymaszek, kierownik ds. marketingu i sprzedaży.

 

Kolorowanka Wychowanie komunikacyjne - apel do rodziców

Drodzy Rodzice !

W niezwykle szybkim tempie rośnie liczba wszelkiego typu pojazdów. Dlatego nauka właściwego zachowania w ruchu drogowym to dla naszych dzieci nie tylko poszerzenie wiadomości o otaczającym je świecie, ale i pomoc, która może uratować życie.

Więcej